Profesionální zimní úklid vozovek a chodníků

Nepříznivé zimní počasí mnohdy ohrožuje bezpečnost řidičů i chodců. Nejčastější příčinou zimních problémů jsou neupravené vozovky a chodníky. Lidé odpovědní za čištění komunikací a správu objektů proto vymýšlí způsoby, jak nejlépe těmto problémům zamezit. Jednou z účinných možností je najmout na úklid profesionály. Mezi prověřené společnosti s tímto zaměřením patří firma AVE CZ.

Neupravené silnice a chodníky mohou způsobit velký malér

Jedna nezvládnutá sněhová kalamita může v horším případě přinést i lidské úmrtí. Každou zimu vidíme na silnicích kolony, nehody, dopravní zácpy a zranění. Nebezpečí číhá také na chodce. Uklouznutí na zledovatělém chodníku má často vážné následky. Právě proto je nezbytné, aby výborně fungovala údržba místních komunikací.

Bezpečné chodníky

Na chodnících nestačí pouhé odklízení sněhu. Při mrazech a sněhových vánicích je nutné úklid sněhu doplňovat vhodným a pravidelným posypem. Příkladně se o chodníky stará firma AVE, která uplatňuje plužení, zimní posypy, úklid a další prevenci zimních komplikací. Ideální je upozornit chodce na možné nebezpečí na chodníku, a přesto udržovat chodník neustále ve stavu, který zaručuje maximální bezpečí.

Snížení rizika dopravních nehod

Každým rokem se v zimě na silnici vybourá velké množství řidičů. Proto je velice důležité silnice udržovat ve sjízdném stavu, a tím snížit rizika dopravních nehod a eliminovat úmrtí na silnicích. Stejně tak je nutné zajistit pravidelné odklízení sněhu na obecní cestě.

Areály budov a jejich údržba

Průmyslové areály a oblasti kolem administrativních budov se rovněž nevyhnou zimním kalamitám. Za bezpečí v těchto areálech odpovídá facility management, který si může na pomoc najmout profesionály. Uklizené a bezpečné okolí budov je vizitkou každé slušné a věrohodné firmy. Průmyslové areály často navštěvují zaměstnanci, klienti i obchodní partneři. Společnost AVE se mnoha podnikům stará o příjezdové cesty, chodníky i parkoviště. Profesionální zimní údržba zajišťuje bezpečnost všech návštěvníků areálu.

Podobné články