K zimní výbavě každého automobilisty patří také vhodné pneumatiky

Zimní čas je zkouškou pro vaše řidičské schopnosti. Silnice jsou velmi často namrzlé a těžko sjízdné hlavně v horských částech naší vlasti. S námrazou či ledovkou se však můžete setkat i v nížinách – hlavně na mostech byste si měli dávat pozor v době, kdy venku mrzne. Pochopitelně, že jízdní vlastnosti automobilu závisí také na pneumatikách, na nichž jezdíte.

Nezapomeňte na povinné přezutí na zimní pneumatiky

My motorizovaní jsme si již zvykli, že dnem 1. listopadu musíme mít na svém autě dané zimní pneumatiky a vydržet až do 31. března, kdy je můžeme opět přezout na letní. Toto opatření je velice důležité – kvalitní zimní pneu mají lepší jízdní vlastnosti než ty, jež jsou určené pro teplé období. Proč tedy zbytečně na silnicích riskovat? Navíc si zapamatujte jednoduché pravidlo „4“:

  • minimální hloubka dezénu by měla být 4 mm
  • přezouváme zásadně vždy všechna 4 kola
  • zimní pneumatiky používáme maximálně 4 roky.

Barum, Continental, Matador či Semperit?

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv značku zimních pneu, vždy je dobré si předem něco o nich nastudovat. Barum, Continental, Matador či Semperit patří mezi nejžádanější produkty na trhu s pneumatikami. Někdo nedá dopustit na ty z Barumu, jiný je spokojený s těmi od Matadoru. V každém případě se jedná o pneumatiky, jež svými vlastnostmi zlepší vaši jízdu autem v zimních měsících.

Perfektní Continental ContiWinterContact™ TS 830 P

Pojďme se podívat na pneu, jež je určené hlavně pro vozidla s nejmodernějšími elektronickými jízdními systémy. Continental ContiWinterContact™ TS 830 P vyniká zkrácením brzdné dráhy na sněhu díky vysokému počtu bloku v ramenní části dezénu. Má vynikající brzdný výkon na ledu a mokrém povrchu. Současně přispívá ke snížení spotřeby paliva. Tyto vlastnosti z pneumatik dělají jedny z těch, jež by neměly ujít pozornosti žádného řidiče.

pneumatiky na zimu

Podobné články