Na kole vždy jen vesele

K nejlepším sbírkám života patří zážitky. Máme jich už dost za sebou a ještě víc jich čeká ve frontě. Právě nyní chystáme víkend narvaný výlety. My dva, spousta času, nová místa k objevování a oblíbený aktivní odpočinek.

Naučnou stezkou po zámeckém parku

Milujeme známé turistické oblasti. Poprvé v životě se ubytováváme v Hluboké nad Vltavou a chystáme se na důkladné prozkoumání památek a přírodních krás. Na zámku je momentálně plno. Vybraný prohlídkový okruh se uvolní až za dvě hodiny. Raději využíváme volný čas jiným způsobem než čekáním. Vydáváme se po naučné stezce zámeckého parku. Obdivujeme cizokrajné dřeviny, litinovou verandu v jižním průčelí zámku, schodiště s novogotickou kašnou a pestré záhony. Nenáročná procházka skončila. Jdeme se podívat na reprezentační pokoje s jídelnami, knihovnou, osobními pokoji kněžny Eleonory a dalšími nazdobenými interiéry. Dopřáváme si také výstup do věže s pěkným výhledem na krajinu.

Večer sedíme u piva v místní hospodě. Nehraje živá hudba, ale hlasy lidí se navzájem překřikují. Nelze přeslechnout ani chlapíka od vedlejšího stolu. Stále nadšeně debatuje o Specialized České Budějovice. Koupil si levné kolo od známého a hned muselo projít kompletním servisem. Připomíná mi to, že nás zítra nemine 22 km po rovinatém terénu. Těším se.

Krásy pravého břehu Vltavy

Ráno po deváté startujeme po cyklostezce. Ovládá nás dobrá nálada. Smějeme se a začínáme u silničního mostu přes Vltavu. Posléze zamíříme do Opatovic a brzy nás cyklistická trasa dovede až do Českých Budějovic. Blížíme se k cíli. Míjíme mnohé reklamní poutače a nechybí ani upozornění na kola České Budějovice. Čert dobře věděl, proč mne neustále upozorňuje na možnosti oprav. Stačí moment nepozornosti a válím se u krajnice. Naštěstí se mi nic nestalo, jenže kolo stávkuje. Partner mi dodává odvahu rčením, že s úsměvem jde všechno líp. Pořádně mne rozveselí až pohled na kola Specialized – mají otevřeno a nenechají mne ve štychu!

Podobné články