Označte si své parkovací místo dopravní značkou

Asi takovou situaci zažila většina motoristů. Potřebujete nutně zaparkovat v centru města a jediné volné místo, které najdete, je chráněno parkovacím sloupkem uzamykatelným na zámek. Takže musíte jít hledat o ulici dále. Samozřejmě chápete majitele toho vyhrazeného parkovacího místa, že nechce, aby mu tam stál kde kdo, když možná za místo platí nájemné. A dopravní značky nic nevyřeší, protože je někteří řidiči někdy vůbec nerespektují, a i přes to, že místo má vyhrazené pro stání jen určité vozidlo, na něm zaparkují.

Nedostatek parkovacích míst je nepříjemný

Pokud i vy máte k dispozici vyhrazené stání pro svoje vozidlo, pak nejspíš řešíte, čím ho označit, aby zůstalo jen vám a neparkoval na něm někdo jiný. Je to ostatně problém všech velkých měst, že se potýkají s nedostatkem parkovacích míst. Automobilů je podstatně více než volných míst, na kterých by mohly v případě potřeby zaparkovat.

Jak zabezpečit vyhrazené parkování

Vaše dilema s označením parkovacího místa vám pomohou vyřešit parkovací zábrany a parkovací sloupky. Jsou totiž přímo pro tento případ ideální. Prodávají se obvykle ve dvojím provedení – sklopné nebo pevné. Parkovací sloupky pevné využijete na místě, na němž chcete parkování úplně zakázat. Sloupek nejde sklopit a k vozovce je pevně přimontován.

Jestliže však potřebujete na vyhrazeném místě odstavit svoje vozidlo, pak potřebujete mít sloupek sklopný. Ten je uzamykatelný na cylindrický zámek FAB a k dispozici jsou obvykle 3 kusy klíčů. Jako zábranu můžete použít také parkovací motýlek, což je obdoba sloupku, jen má po stranách navíc ještě jakoby křidélka. Anebo vyzkoušíte parkovací zábranu, která má stejnou funkci jako sloupek.

Kvalitní materiál s protikorozní úpravou

Parkovací sloupky a zábrany musejí být odolné vůči povětrnostním vlivům. Jsou proto vyrobené z kvalitních materiálů – ze zinku nebo z komaxitu – a jsou ošetřené dvojí protikorozní ochrannou vrstvou, která zaručuje jejich dlouhou životnost. Pro lepší viditelnost jsou sloupky i zábrany polepené červenou reflexní fólií.

Podobné články