Chiptuning: Zvýšení výkonu motoru bez technických zásahů

Jak dosáhnout vyššího výkonu vozidla snadno a rychle? Odpověď nabízí populární chiptuning, který si zaslouží pozornost každého milovníka rychlých vozidel. Co všechno chiptuning zahrnuje a jaké výsledky můžete při takové úpravě vozidla očekávat?

Výkonnější auto snadno a rychle

Mohlo by se zdát, že se stále propracovanějšími a složitějšími konstrukcemi nejen osobních vozidel tuningu odzvonilo. To ovšem není tak úplně pravda… Ke slovu se totiž stále více dostává chiptuning, který umožňuje zvýšit výkon motoru poměrně snadno, bez nutnosti jakýchkoliv manuálních zásahů do samotné konstrukce daného vozidla. Nutné je pouze přehrát řídicí jednotku, případně také jednotku automatické převodovky. Výsledkem je výkon motoru zvýšený až o 30 procent. Chiptuning rovněž provází, možná poněkud nečekaně, značná úspora palivových hmot, která ve většině případů dosahuje až 15 procent. A to rozhodně není zanedbatelné množství.

Problematika chiptuningu

A co když bude v budoucnu nutné vrátit výkon motoru na původní úroveň? Chiptuning v takovém případě není žádnou překážkou, neboť lze využít CD se zálohovaným softwarem a přehrát jednotku do původní podoby.

Spektrum služeb souvisejících s chiptuningem zahrnuje mimo jiné také dynamický test měření emisí, který seriózní chiptuningová centra provádí zcela automaticky. Ten poskytne majiteli jistotu, že při technické kontrole vozidlo i nadále vyhoví stanoveným limitům.

Chiptuning je velmi populární záležitostí, a proto není divu, že se specializovaných síť pracovišť, která poskytují profesionální služby, neustále rozrůstá. Jedním z příkladů je rozhodně i centrum chiptuningu v Hradci Králové. Nijak vás tedy nepřekvapí, že v Hradci Králové chiptuning využívá stále více řidičů, kteří chtějí ze svého vozidla dostat maximum!

Podobné články