Jednorázové nádobí šetřící životní prostředí

Pokud byste spočítali akce za minulý rok, kde jste používali jednorázové nádobí, možná byste se divili tomu vysokému počtu spotřeby. Jde o velice používané druhy obalů na nápoje a občerstvení, ale jde jít i cestou příznivějšího dopadu na životní prostředí.

Nádobí z bio materiálů

Biologicky odbouratelné materiály šetří přírodu, proto se stávají stále více populárnější, protože většina lidí si nepřeje ničit ještě více své okolí. Nádobí z cukrové – třtiny se vyrábí z extra tvrdých vláken, která jsou ve skutečnosti zbytky vzniklé během extrakce cukru ze třtiny. Dříve se vše likvidovalo, ale v současnosti jde o cennou biomasu. Zbytek jednoho stonku cukrové třtiny poslouží k vyrobení desítek talířů, což není zanedbatelné množství. Jde o stylové, lehké, stabilní a voděodolné nádobí, které lze vkládat i do mikrovlnky. Z dalších materiálů se využívají ekologické bio plasty, dřevo, bambus. Vše se dá po použití jednoduše kompostovat. Jedná se o zcela nezávadné materiály, které mohou bez obav používat i děti.

Do kelímku nalijete cokoliv

Nemusíte se obávat, že byste něco nemohli nalévat do kelímku. Stačí jen vybrat ten správný druh, protože některé jsou určeny jenom na studené pití, a nikoliv na teplé. Kelímek na nápoje seženete v mnoha velikostech a materiálech. Kdo přemýšlí o rozlévání alkoholu, jistě uvítá menší provedení o objemu 20 ml. Na limonády a pivo se hodí objemy 500 ml. Kvalitní EPS polystyren dovede udržovat teplo, proto do něho nalévejte kávu, čaj a další druhy horkých nápojů. Je zcela na vás, zda zvolíte papírové, termo EPS, krystalové, PET nebo plastové varianty, vždy promyslete, co bude nejpohodlnější pro používání a přihlédněte i k cenám, abyste se vešli do svého rozpočtu. Oslavy se mohou roztočit podle plánu, protože se nebudete zdržovat umýváním několika kousků talířů, skleniček a příborů z domácích zdrojů.

Podobné články