Programy je možné mít i levněji

Koupit si při dnešních cenách počítač je opravdu velká investice, a to i když si člověk pořídí pouze nějaký lepší kancelářský model. Problém je, že se musí platit nejen za samotný hardware, ale rovněž i za software.

A ten obvykle také stojí raketu. Naštěstí se dají mnohé programy koupit i za mnohem menší peníze, než je standard.

Software zdarma

Ano, existují programy, jež je reálné získat zdarma, a přitom neporušovat žádný zákon. Jedná se o takzvaný freeware, který je u mnoha lidí oblíbený. Problém je, že obvykle nenabízí vše, co by si člověk od softwaru představoval. Navíc jsou často u takovýchto programů potíže s uživatelským rozhraním, nemluvě o stabilitě.

Důvodem je nedostatek času, potažmo lidí. Většinou na takovýchto programech pracují amatéři ve svém volném času, kteří na mnoho věcí nemají volné kapacity. Ze stejného důvodu k těmto programům nevychází ani příliš často záplaty, které by je dělaly lepšími. Obecně jde hlavně o software pro skalní fanoušky.

Dema

Na podobné úrovni jsou i demoverze. Zde už je možné získat zdarma opravdu špičkové programy typu AVG Tuneup 3 PC či Norton Security 360 Premium, ovšem pouze v omezeném režimu. Co si pod tímto pojmem představit?

V podstatě jde o software, který je možné užívat pouze v omezené míře. Často chybí některé funkce, případně jsou všechny možnosti zpřístupněny, avšak jen na pevně stanovenou dobu.

Pak je nezbytné daný software zakoupit. A mnohdy to nejsou žádné malé sumy, ale někdy dokonce i vyšší tisíce korun. Proto stále více lidí dává přednost druhotným licencím.

Druhotné licence

Jde v podstatě o již použitou licenci, která se prodává znovu, ovšem za mnohem nižší částku. Takto je reálné legálním způsobem získat skvělé programy typu Windows 10 nebo Adobe Reader.

Stačí si jen vybrat vhodný obchod, objednat si a čekat na to, až mailem dorazí elektronický klíč. Jednoduché, levné a efektivní.

Podobné články