Tradiční likvidace vozidel není jediným řešením, jak se zbavit autovraku

Nepojízdný automobil, autovrak, jsme jako jeho vlastník podle zákona povinni ekologicky zlikvidovat a předat jej kompetentní firmě specializované na sběr, výkup a zpracování autovraků. Pořád nevíte, kam s tím svým? A co když na něm chceme ještě něco vydělat?

Vozidla mají hodnotu i nepojízdná, s mnoha najetými kilometry, či třeba jako totální autovraky. Jsou žádané domácími kutily k opravě, ale mnohdy na součástky. Často je zájem o výkup nákladních vozidel. Problém je najít nejvýhodnější možnost prodeje, třeba právě pro nákladní vůz, jehož pořízení bylo drahé, i pokud jsme kupovali ojetinu. Na co si dát při prodeji vozidla pozor?

Hlavně žádná možnost slevy prezentovaná v inzerátu

Nelákejte potenciální kupce na slevu již v textu inzerátu. To se vám pak potenciální kupec nebude stydět říct, že si auto odveze na vlastní náklady leda zcela zdarma. Napište pevnou cenu a na té pak rovněž trvejte. Nepodléhejte českému „slevovému sportu“.

Netajte závady na vozidle

Přímo do smlouvy, případně do její přílohy, zaneste všechny závady vozidla i upozornění na potenciální problémy, které hrozí z důvodu věku vozidla. Též do smlouvy vložte, že na tyto závady se nevztahuje záruka. Ano, záruka, slyšíte dobře. Tu totiž při prodeji auta svépomocí nesete. A věřte, že ten, kdo chtěl slevu při nákupu, přijde s požadavkem na další slevu z kupní ceny kvůli záruce. Třeba půlroku po prodeji.

Neprodávejte přes bazar

Za stará vozidla v horším technickém stavu se peníze předem nedávají. O nepojízdná a autovraky zájem mít nebudou vůbec. Než nechat ležet vůz ladem v autobazaru, zkuste hledat řešení jinde.

Kdo nabízí seriózní výkup nákladních aut?

Zkuste službu, která nabízí výkup nákladních vozidel za hotové a do 24 hodin. Možná jste o ní doposud neslyšeli, ale existuje. Obrovským benefitem je, že si automobil převezme mnohdy již druhý den poté, co ji kontaktujete, a to kdekoliv v České republice. Nejen v Praze, ne pouze ve větších městech, ale i v té nejzapadlejší vísce někde na opačném konci republiky. O odhad ceny požádáte předem online. Pak už jen na místě podepíšete jednoduchou smlouvu a peníze dostanete na ruku. Automobil si firma odveze na vlastní náklady.

Podobné články