Zemědělské stroje si žádají kvalitní pneumatiky

Údržba zemědělských strojů je mnohdy poměrně podceňovaná a opomíjená, přitom i v jejich případě může špatný stav vozidla ohrozit bezpečnost, stejně jako snížit efektivitu jejich provozu. To platí i pro pneumatiky, které sice nemusí urazit dlouhé vzdálenosti, ale musí poskytovat maximální stabilitu i při práci v nerovném terénu.

Radiální versus diagonální pláště

Každý, kdo se aspoň trochu zajímá o nové trendy v oblasti pneumatiky určených pro těžké stroje a zemědělskou techniku, jistě zaznamenal poměrně výraznou tendenci k radializaci plášťů, které se oproti diagonálním plášťům vyznačují flexibilními bočnicemi umožňujícími mnohem efektivnější pohyb a práci i v nerovném terénu, aniž by došlo k přílišnému narušení obdělávané půdy. Díky zesíleným bočnicím se navíc zvyšuje přenos točivé síly motoru daného zemědělského stroje.

Kvalitní pneumatiky v zájmu bezpečného provozu

Bezpečnost by měla být při obsluze a provozu zemědělských strojů na prvním místě. Kromě pravidelné údržby a výměny opotřebovaných náhradních dílů je zásadní dobrý stav pneumatik. A přesto nejsou případy, kdy majitelé zemědělských strojů stav pneumatik zcela podceňují. Jistě, pořízení nových pneumatik pro zemědělské stroje vyžaduje jistou investici, ale při výběru vhodného modelu od renomovaného výrobce lze další náklady spojené s předčasným opotřebováním pneumatik omezit na minimum. Pozornost si v rámci tohoto sortimentu zaslouží Mitas pneumatiky – zemědělské stroje budou díky nim bezpečnější a jejich obsluha komfortnější.

V internetovém obchodě Nekvinda – Zemědělská technika je možné vybírat z pneumatik Mitas mnoha typů a na základě různých kritérií. Přesvědčte se na https://www.nekvinda-obchod.cz/37-pneumatiky-pro-zemedelske-stroje o tom, že kvalitní pneumatiky pro zemědělské stroje mohou být cenově dostupné.

Podobné články