Jak si vybrat kvalitní funkční oblečení

Začínáte se sportem a zjistili jste, že nemáte žádné vhodné oblečení? Nevěšte hlavu. V dnešní době je nabídka sportovního oblečení pestrá a vybere si každý. Jen si dejte pozor na to, za jakou kvalitu platíte. Sportovní oblečení, které je velmi levné, může také znamenat, že jen jako sportovní vypadá, ale žádné potřebné vlastnosti pro sport vlastně nemá. A tak si koupíte jen další oblečení na běžné nošení.

Funkční oblečení – jak ho poznat?

Pokud budete nakupovat u prověřených prodejců, obchodech zaměřených na sport a na důvěryhodných webových stránkách, nemusíte se ničeho bát. Více než na design a vzhled se zaměřte na materiál, ze kterého je vámi vybrané oblečení vyrobené. Ideální je samozřejmě bavlna, dále bývá zastoupena lycra, která zajišťuje poddajnost a pružnost. Třetí složkou je polyester, umělý materiál, který mimo jiné dokáže tělo chránit před větrem a rychle schne. Pokud je oblečení vyrobeno jen z bavlny, je vhodné na běžné nošení, nikoliv však na sport.

Funkční oblečení využijete v létě i v zimě. V teplých dnech vás ochladí, v chladných naopak zahřeje. Například oblečení na běh z takového materiálu využijete po celý rok. V nabídce jsou sportovní legíny, trika i spodní prádlo.

Zimní sporty se bez funkčního oblečení neobejdou

Pokud holdujete spíše zimním sportům, je základní vlastností termo oblečení udržet vás v absolutním suchu a teple. Zimní lyžařská kukla se vám na první pohled může zdát třeba zbytečná, ale až se dostanete do nenadálé vánice, poznáte a především oceníte její dokonalé vlastnosti. Ani kvalitu zdánlivě bezvýznamných ponožek nepodceňujte. Funkční sportovní ponožky z umělých vláken jsou prodyšné, pružné a nohy se vám v nich nebudou potit. Při sportu jde především o komfort. Pořiďte si pohodlné a funkční oblečení a uvidíte, že se podepíše na vaší zvýšené radosti z pohybu i sportovních výsledcích.

Podobné články