Je nákup ready made firmy dobrou obchodní strategií?

Možná jste už slyšeli něco o tom, že pokud začínáte podnikat, vyplatí se koupit už hotovou firmu, abyste se vyhnuli počátečnímu zařizování. Zdá se vám to příliš snadné na to, aby to takhle na světě fungovalo? Pojďme se na to podívat a vysvětlit si, v čem tkví výhody firem na prodej.

Co to vůbec je?

Ready made společnosti (známé také jako firmy na prodej) jsou takové, které byly vytvořeny již před pár lety, ale nikdy je nikdo nepoužil. Nikdy pod nimi nikdo nevystupoval, celou dobu jen čekají, až si je někdo koupí. Existuje mnoho důvodů, proč to udělat.

Proč bych si měl ready made firmu koupit?

Správná otázka. Firmy na prodej vám umožní okamžitě obchodovat nebo si brát úvěry v bance. Právě banky totiž často čerstvým společnostem půjčovat nechtějí. Většinu zákazníků a sponzorů také snadněji získáte na svou stranu, když uvidí, že už za sebou máte nějakou historii.

Možná vás přesvědčí, že to takhle dělají i známé firmy. Například společnost Heinz, která vyrábí světoznámý kečup, o sobě tvrdí, že byla založena v roce 1869. Neznamená to, že by všichni akcionáři byli přes 100 let staří. Je to jen rok, kdy byla firma pod tímto jménem založena.

4 největší výhody ready made společností

  1. úspora času a nákladů za vytvoření zcela nové firmy
  2. okamžitá důvěryhodnost v očích zákazníků
  3. větší atraktivita pro potenciální investory
  4. rychlejší a snadnější přístup k půjčkám

Na co si dávat pozor při koupi ready made

Rozhodně nekupujte firmu, která už za sebou má nějakou činnost! Nikdy totiž nevíte, jaké má z minulosti závazky. Mohli byste snadno koupit firmu i s dluhy a soudními spory.

Lepší je nakupovat přímo od společností, které se zabývají výhradně firmami na prodej. Jednou z nich je companies.cz, která na trhu působí již přes deset let. Jak si můžete na jejich webu všimnout, prodávají s.r.o., a.s. i SE založené v letech 2007 až 2012. To už budete mít pěkných pár let náskok, že?

Podobné články